Usta – ponętny kolor i perfekcyjny kształt

Usta mają przyciągać uwagę i wzbudzać pożądanie, niestety często nie odpowiada nam ich kształt czy kolor.

Korzystanie ze szminki bywa kłopotliwe i nie daje trwałych efektów. Makijaż permanentny ust na długo podkreśli ich piękno.

Linergistka Biotek najpierw dobierze kolor z szerokiej palety od naturalnych barw po najmodniejsze odcienie. Następnie podkreśli niewyraźny kontur warg i zlikwiduje asymetrię. Na koniec nada im perfekcyjny wygląd: skoryguje kształt zbyt wąskich lub zbyt wydatnych ust oraz zniweluje nierówności pigmentacyjne. Po zakończeniu makijażu permanentnego kolor Twoich ust będzie idealny i długotrwały.

Dzięki makijażowi permanentnemu ust już nigdy nie będziesz musiała korzystać ze szminki – nawet po jedzeniu, ćwiczeniach lub pocałunkach! Twoje usta już zawsze będą piękne, bez względu na okoliczności.

Zastanawiasz się nad makijażem permanentnym ust, ale nie wiesz jak wygląda gojenie i jak dbać o makijaż permanentny po zabiegu?
Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi poradami. Znajdziesz tam najbardziej istotne kwestie związane z pielęgnacją makijażu trwałego.


Pielęgnacja makijażu permanentnego ust

Pielęgnacja PRZED zabiegiem

Przez 3 dni przed wykonaniem makijażu permanentnego ust należy obowiązkowo, 2 razy dziennie przyjmować tabletki HEVIRAN 800. Lek ten jest preparatem przeciwwirusowym, który chroni przed wystąpieniem opryszczki. Lek przyjmujemy po konsultacji z lekarzem. Aktywna opryszczka uniemożliwia wykonanie makijażu permanentnego. Jeżeli zatem masz ten problem, zabieg powinnaś wykonywać po 2 tygodniach od całkowitego jej zagojenia. Przed zabiegiem należy poinformować Linergistkę o wszelkich wykonanych wypełnieniach czy ostrzykiwaniach ust. Jeżeli są planowane, lepiej wykonać je po makijażu trwałym. Bardzo ważne jest, aby usta przed makijażem permanentnym były odpowiednio nawilżone i wygładzone. Spierzchnięte i spękane słabiej przyjmują pigment. Jeżeli kształt ust miałby być zmieniony, na przykład powiększony, należy szczególnie zadbać o skórę wokół ust. Polecamy wykonanie kilku zabiegów mikrodermabrazji, kawitacji lub delikatnych peelingów. Dzięki nim skóra stanie się wygładzona i nawilżona. Tak przygotowana lepiej wchłonie pigment i pozwoli na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym usta będę bardziej wyraziste, o ładniejszym i dłużej utrzymującym się kolorze.


Pielęgnacja PO zabiegu

Bezpośrednio po wykonaniu makijażu permanentnego ust – barwa ust jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu bardzo delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4 – 7 dni zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej. Przy obowiązkowej korekcie makijażu permanentnego ust efekt zabiegu jest wzmacniany. Przez 3 dni po zabiegu obowiązkowo należy przyjmować 2 razy dziennie tabletki HEVIRAN 800. Miejsce poddane pigmentowaniu należy traktować szczególnie delikatnie. Nie wolno moczyć, trzeć, dotykać skóry w miejscu pigmentacji. Skóra poddawana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez Linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Usta trzeba nawilżać kilka razy dziennie smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą specjalnego kremu pielęgnacyjnego Biotek. Przed i po posiłkach usta powinny być dezynfekowane specjalnym tonikiem antyseptycznym do przemywania ust (dotyczy to zwłaszcza ust skłonnych do opryszczek lub infekcji).

UWAGA! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.