Zabiegi z zakresu pigmentacji medycznej pozwalają na powrót do normalnego życia po przebytych wypadkach, operacjach oraz zabiegach. Przywracają poczucie pewności siebie, swojego ciała, wyglądu kobiecości/męskości.
Wskazania do pigmentacji medycznej:
Najczęściej wykonywanym makijażem medycznym jest wyżej wspomniane odtworzenie brodawki sutkowej. Zabieg ten pozwala stworzyć nowy i naturalny zarys brodawki po rekonstrukcji gruczołu piersiowego oraz innych zabiegów. Oprócz rekonstrukcji można także wykonać pigmentacje brodawki sutka, jeżeli np. nie czujemy się komfortowo z kolorem brodawki sutkowej. Na indywidualnych konsultacjach, linergistka ustali długość terapii oraz koszt, a także odpowie na wszystkie dręczące nas pytania.
Wszystkie zabiegi są bezpieczne dla zdrowia, również dla osób, które przeszły terapie przeciwnowotworowe, np. chemioterapię. Preparaty stosowane w zabiegach w żaden sposób nie wchodzą w reakcję z przyjmowanymi lekami i nie wywołują uczuleń. Barwniki wykorzystywane podczas zabiegu posiadają certyfikaty: ISO9001, GMP (Good Manufacturing Practice) Paraben Free, Ammine Free, Nickel Tested, oświadczające o ich wysokiej jakość i bezpieczeństwie.
Tak jak w przypadku innych zabiegów, medyczny makijaż permanentny utrzymuje się około 3 lata. Trwałość zabiegu zależy od indywidualnych cech osoby, u której był wykonywany oraz barwników i tego, jak głęboko został wprowadzony pigment.
WAŻNE!
Po wykonaniu zabiegu barwa pigmentu jest bardzo intensywna. Dlatego bezpośrednio po wizycie warto zachować spokój, ponieważ dopiero 4 – 7 dni po nim kolor zblednie do 50% barwy wyjściowej. Następnie przy obowiązkowej korekcie, efekt zabiegu jest wzmacniany.
Pielęgnacja PRZED zabiegiem
Przed zabiegiem musimy zadbać o skórę, szczególnie jeżeli nie jest odpowiednio nawilżona. Suchą skórę, należy nawilżyć. Jeżeli natomiast skóra jest zgrubiała i matowa, należy wykonać peeling i również zadbać o jej nawilżenie. Odpowiednio przygotowana skóra lepiej chłonie pigment oraz pozwala linergistce na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku.
Pielęgnacja PO zabiegu
Kilka dni po zabiegu miejsce pigmentacji musimy traktować ze szczególną ostrożnością. Nie wolno go dotykać, trzeć ani moczyć. Miejsca pigmentacji nie można także myć mydłem ani używać na nią innych kosmetyków niż te, które zostały zalecone przez Linergistkę.
Należy także unikać sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Miejsca pigmentowane mogą być nawilżane tylko preparatami otrzymanymi przez Linergistkę. UWAGA! Przestrzeganie powyższych zasad mu uchronić nas przed wystąpieniem odbarwień.
Pielęgnacja PO zagojeniu
Nie należy dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanych obszarów skóry. Należy również unikać agresywnych peelingów w miejscu poddanym pigmentacji medycznej.