Urządzenie DERMAPEN® pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, które oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł.
Zabieg wykonany przy użyciu DERMAPEN® jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta a precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii, co pozwala kosmetologom i pacjentom na całym świecie cieszyć się efektami terapii bez niepożądanych działań ubocznych.
MECHANIZM DZIAŁANIA:
ZALETY STOSOWANIA DERMAPEN®:
Czy zabieg jest bolesny?
Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w DERMAPEN® zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów.
Możesz odczuwać bolesność w obszarze podanym zabiegowi. Częstotliwość oraz nasilenie odczuwalnego dyskomfortu będzie się sukcesywnie zmniejszać z każdym dniem.
Bezpośrednio po zabiegu odczuwane są lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez najbliższe kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu na zabieg, nie wymaga specjalnej troski i ustępuje samoistnie.
Mogą wystąpić także krwiaki, jak po każdym nakłuciu skóry.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu. Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu.
Reakcja organizmu na zabieg jest zróżnicowana i indywidualna.
Schemat terapii
Zabieg trwa ok. pół godziny. Podczas zabiegu wykonywane są specjalne mikronakłucia, które stymulują skórę do regeneracji.
Zabieg jest wykonywany jednorazowej głowicy wyposażonej w 12 sterylnych tytanowych, cienkich jak włos mikroigieł. Jednocześnie podczas zabiegu wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych, napinających.
Zabieg z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN® znacząco skraca czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku dermarollerów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. Techniką nappage.
Zalecenia pozabiegowe
Przeciwwskazania oraz skutki uboczne
Wskazania