Brwi – perfekcyjny kształt i kolor

Linia brwi decyduje o całym kształcie twarzy, nadaje jej wyrazistości, wyraża Twój nastrój i może nawet sprawić, że będziesz wyglądać młodziej.

Często jednak brwi rosną krzywo lub trudno je uporządkować, są przerzedzone w wyniku nadmiernego wyskubywania albo brak ich całkowicie po zabiegach chemioterapii.

W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się makijaż permanentny brwi Biotek Permanent Make-up. Po odpowiednim dobraniu koloru barwnika spośród bardzo szerokiej palety barw, określamy kształt i zarys łuku brwiowego. Następnie Linergistka delikatnie tworzy perfekcją linię brwi rysując pojedyncze włoski.

Każdego ranka będziesz budzić się z idealnym makijażem!

Zastanawiasz się nad wykonaniem makijażu permanentnego brwi i chcesz dowiedzieć się o nim więcej?

Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, tutaj dowiesz się, jak zadbać o skórę przed zabiegiem.

Jeśli zastanawiasz się czy jest to zabieg odpowiedni dla Ciebie, umów się na bezpłatną konsultację, podczas której dobierzemy odpowiedni kształt technikę oraz kolor.

Zapraszamy do zapisów : + 48 515 120 960


PIELĘGNACJA makijażu permanentnego brwi

Pielęgnacja PRZED zabiegiem

Najlepiej jest nie depilować brwi przez ok. 1 miesiąc przed wykonaniem makijażu permanentnego brwi. Daje to możliwość idealnego doboru kształtu pigmentacji do naturalnej linii włosków brwi. Należy też zadbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich. Jeśli jest zbyt sucha, należy ją nawilżyć, na zgrubiałą i matową wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę, zbyt tłustą oczyścić. Bardzo dobre efekty uzyskuje się poprzez wykonanie jednego lub dwóch zabiegów mikrodermabrazji, dzięki którym skóra staje się gładka, elastyczna i nawilżona. Tak przygotowana lepiej chłonie pigment i pozwala nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym brwi są bardziej wyraziste i dłużej utrzymują kolor.


Pielęgnacja PO zabiegu

Bezpośrednio po wykonaniu makijażu permanentnego brwi barwa pigmentu jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4 – 7 dni kolor brwi zblednie do 50% barwy wyjściowej. Przy obowiązkowej korekcie makijażu permanentnego brwi efekt zabiegu jest wzmacniany. Przez kilka dni po zabiegu brwi należy traktować ze szczególną delikatnością. Nie wolno moczyć, trzeć, dotykać skóry w miejscu pigmentacji. W żadnym wypadku nie należy myć jej mydłem ani traktować innymi kosmetykami niż zalecane przez Linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Brwi należy nawilżać kilka razy dziennie smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą specjalnego kremu pielęgnacyjnego Biotek. UWAGA! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.


Pielęgnacja PO zagojeniu

Nie należy dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanych obszarów skóry. Należy również unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu permanentnego brwi.


Chcesz wykonać makijaż permanentny? Zastanawiasz się czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu?  Poniżej opiszemy wszystkie sytuacje, w których należy zrezygnować lub przesunąć w czasie zabieg makijażu permanentnego.

 • Infekcje
  Infekcje wirusowe i bakteryjne są bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego. Jeśli masz katar, grypę lub aktywną opryszczkę – wylecz się i zaplanuj zabieg w innym terminie. Krótko mówiąc: aby wykonać zabieg makijażu permanentnego powinnaś być po prostu zdrowa.
 • Ciąża
  Wiele kobiet zastanawia się, czy można wykonać makijaż permanentny w czasie ciąży. My odradzamy ten zabieg z wielu powodów. Najważniejszym z nich jest zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Podczas zabiegu używa się preparatów znieczulających, pigmentów, które nie muszą, ale mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo płodu.
 • Okres karmienia piersią
  W okresie karmienia piersią nie wykonuje się makijażu permanentnego ust. 3 dni przed i po zabiegu należy bowiem przyjmować lek przeciwwirusowy. Leki te nie są wskazane w okresie karmienia piersią. Jesteś mamą maluszka, którego karmisz swoim mlekiem zadbaj w pierwszej kolejności o jego bezpieczeństwo, a zabieg makijażu permanentnego ust przesuń w czasie.
 • Cukrzyca
  Cukrzyca to choroba, która nie wyklucza wykonania makijażu permanentnego, ale obostrza warunki jakie muszą być spełnione przed zabiegiem. Ze względu na większą skłonność do infekcji i utrudnione gojenie ran u chorych na cukrzycę wykonujemy zabieg tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Zabieg można wykonać dopiero wtedy, gdy chory uzyska pozytywną opinię lekarza zabezpieczy swój organizm przed infekcją odpowiednimi lekami.
 • Nowotwór
  Nowotwór tak jak cukrzyca nie wyklucza możliwości wykonania makijażu permanentnego. U osób, które przeszły chemioterapię wykonujemy przecież makijaż brwi i oczu, który pozwala ukryć skutki leczenia chemią. Do zabiegu pacjent musi mieć jednak pozytywną opinię lekarza i dobre wyniki badań krwi. Zabiegu nie można wykonać przy niskim poziomie leukocytów. Dopiero gdy stan chorego jest lepszy zabieg można wykonać bezpiecznie. Makijaż permanentny u osób po chemioterapii poprawia wygląd i pomaga w kuracji dając większą motywację do walki z chorobą. Trzeba jednak pamiętać, że u chorych na nowotwory, w wyniku chemioterapii jest większa podatność na infekcje, gorsze gojenie ran i możliwość słabszego przyjęcia się barwnika w skórze.
 • Leki rozrzedzające krew – antykoagulanty
  Przyjmujesz na stałe leki rozrzedzające krew? Musisz wiedzieć, że Twoje naczynia krwionośne są bardziej kruche, a skłonność do krwawień jest większa. Podczas zabiegu łatwiej może więc dojść do małych krwawień. Poinformuj linergistkę o przyjmowanych lekach, aby mogła zdecydować jaką techniką wykonać makijaż i czy w ogóle zabieg jest możliwy.
 • Leki sterydowe
  Zewnętrzne i wewnętrzne stosowanie leków sterydowych jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Jeśli stosowałaś maść sterydową w miejscu pigmentacji (usta, oczy, brwi, miejsca na ciele poddawane pigmentacji medycznej) to musisz odczekać od 6 do 12 miesięcy zanim wykonasz zabieg. Naskórek po takich lekach jest bardzo cienki, a naczynia krwionośne rozszerzone. Jeśli więc zależy Ci na swoim zdrowiu i bezpieczeństwie koniecznie poinformuj linergistkę o stosowanych przez Ciebie lekach zawierających sterydy.
 • Odżywki na porost rzęs i brwi
  Stosujesz odżywki na porost rzęs i brwi? Niestety nie możesz wykonać makijażu permanentnego. Odstaw preparat i odczekaj od 1 do 3 miesięcy. Dopiero po tym czasie możesz bezpiecznie wykonać makijaż permanentny oczu lub brwi.
 • Sztuczne rzęsy
  Nosisz doklejane rzęsy? Zanim zapiszesz się na zabieg makijażu permanentnego musisz się ich pozbyć. Sztuczne rzęsy uniemożliwiają wykonanie zabiegu makijażu permanentnego oczu.
 • Świeżo powiększone/wypełnione usta
  Zabieg makijażu permanentnego ust można wykonać dopiero 4 tygodnie po wypełnianiu ust kwasem hialuronowym. Jeśli właśnie powiększałaś usta, odczekaj koniecznie ten czas, aby bezpiecznie wykonać makijaż i nie oszpecić swojej twarzy.
 • Botox
  Zabieg makijażu permanentnego można wykonywać 4 tygodnie po ostrzykiwaniu twarzy Botoxem. Botox musi w pełni zadziałać a mięśnie twarzy powinny ułożyć się naturalnie pod wpływem grawitacji. Jeśli wykonasz zabieg zanim Botox zadziała makijaż permanentny może się nie udać – po prostu będzie krzywy, niesymetryczny po tym jak mięśnie twarzy ułożą się inaczej niż przed zabiegiem.
 • Łuszczyca, rybia łuska
  Chorujesz na łuszczycę lub rybią łuskę i zmiany chorobowe są w miejscu przewidywanej pigmentacji?  Musisz wiedzieć, że pigment w tym miejscu może się nie przyjąć. Choroba nie jest więc przeciwwskazaniem, ale stwarza prawdopodobieństwo niepowodzenia podczas zabiegu.
 • Plastyka powiek lub lifting twarzy
  Jeśli wykonywałaś operację plastyczną: lifting twarzy lub plastykę powiek to zabieg makijażu permanentnego możesz wykonać dopiero po upływie od 6 do 12 miesięcy w zależności od opinii lekarza prowadzącego.
 • Świeże blizny po operacjach
  Makijaż permanentny pozwala ukryć wszelkie blizny po operacjach: na twarzy, piersiach lub w dowolnym miejscu na ciele. Pigmentacja medyczna blizny może się odbyć dopiero po całkowitym wygojeniu blizny, czyli po upływie 1 roku.
 • Opalenizna ciała
  Czy opalona skóra jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego? Nawet jeśli to dziwi, to tak właśnie jest. Wyobraź sobie że dobieramy kolor ust, brwi lub pigment do zakamuflowania blizny na ciele do mocno opalonej skóry. Czy dobry efekt będzie również po zejściu opalenizny? Oczywiście, że nie! Zabieg makijażu permanentnego wykonujemy tylko na naturalnej skórze, aby jego efekt był dobry.
 • Zaplanowane wakacje w pełnym słońcu
  Pamiętaj, że po zabiegu makijażu permanentnego nie wolno opalać skóry przez co najmniej 2 tygodnie. Zaplanowałaś zabieg tuż przed wyjazdem na słoneczny urlop? Dla bezpieczeństwa swojej urody przesuń ten zabieg w czasie.

Metoda inna niż wszystkie!

Istnieje wiele metod stosowanych w makijażu permanentnym brwi. Metoda włoskowa, czy też piórkowa, bo tak zamiennie stosuje się obie nazwy, jest rozwiązaniem, które daje najlepsze efekty wizualne. Dzięki technice wykonywania makijażu całość prezentuje się naturalnie i komponuje się z twarzą, nie stwarzając jednocześnie efektu sztuczności i ciężkości.

Jak się ją wykonuje?
Makijaż permanentny brwi techniką włoskową wykonuje się przy wykorzystaniu najlepszej jakości sprzętu, który gwarantuje naturalny efekt. Metoda wykonania danego makijażu polega na stworzeniu idealnego rysunku na łuku, który będzie przypominał naturalnie rosnące brwi, ale także – co ważne – linergistka podczas każdego zabiegu pigmentuje pojedyncze linie na skórze, które mają imitować naturalny włos. Makijaż permanentny brwi w tym metoda piórkowa wymaga wcześniejszego planu, który zapewni idealny efekt pod każdym względem:

 • grubości nowych brwi,
 • kształtu brwi,
 • położenia względem oczu i nosa,
 • odległości między liniami, które zadecydują o naturalny efekcie

Metoda włoskowa, piórkowa, a inne techniki:

Współcześnie coraz więcej klientek decyduje się na makijaż permanentny brwi przy wykorzystaniu metody piórkowej. Decyduje o tym fakt, że technika ta daje znacznie bardziej naturalne efekty wizualne, niż np. mikropigmentacja z wykorzystaniem cieniowania. Technika włoskowa sprawia, że brwi wyglądają jak naturalne, dzięki imitującym włoski perfekcyjnie wykonanym kreskom.